Pohlednice z Polabí

Kategorie:
Archiv
Datum:
04.04.2014

...pozvánka na pásmo besed...

Pohlednice z Polabí


V Knihovně Eduarda Petišky se v průběhu posledního roku konalo několik besed a přednášek věnovaných historii našeho kraje.

Pro jejich velkou oblibu jsme pro Vás ve spolupráci s panem Milošem Pulkrábkem připravili pásmo besed spojených s filmovou projekcí nazvané Pohlednice z Polabí.

Během jarních měsíců se sejdeme hned třikrát – vždy ve středu ve studovně naší knihovny od 18:30 hod. Akce se budou konat po čtrnácti dnech v termínech 16. dubna, 30. dubna a 14. května. Další pokračování cyklu plánujeme na podzimní měsíce.

Náplní jednotlivých setkání bude promítání krátkých dokumentárních filmů, na jejichž tvorbě se podíleli Jan Králík, Milan Novák, Milan Němeček a Miloš Pulkrábek spolu se štábem regionální TV BoBr, Janem Chlebounem a Václavem Kváčou. Tématem každého jednotlivého filmu je určitá lokalita, pamětihodnost či město středního Polabí. Dokumenty původně vznikaly jako „seriál“ o historii našeho kraje vysílaný TV BoBr a později i toušeňskou TV LáTo.
 

Kromě promítání snímků se můžete těšit také na navazující besedy, kterých se kromě pana Pulkrábka vždy zúčastní nějaký host. Pozvání přijali historici Milan Novák a Jan Králík, o přípravě pořadů nám přijde něco prozradit Jan Chleboun z TV BoBr.
 

Za Knihovnu Eduarda Petišky
Jiří Zradička

 

Rychlý kontakt:
Richard Šmocer
Miroslava Bílková
731 660 933 infocentrum@brandysko.cz

Informační centrum Brandýs nad Labem - Stará Boleslav
Otevírací doba:
Květen – Září: Po - Ne 9:00 - 17:00 (včetně státních svátků a dnů pracovního volna)
Ostatní měsíce: Po - Pá 9:00 - 17:00, So 9:00 - 13:00

Erb

Mapa stránek  |  RSS